Obrázok registrácia IELTS

Upozornenie

Radi by sme Vás upozornili, že existujú webové stránky, ktoré sa tvária ako registračné stránky British Council na skúšku IELTS. Nie sú však s nami spojené a my nie sme zodpovední za obsah týchto stránok. Pred zadaním osobných údajov sa uistite, že používate náš bezpečný on-line registračný systém a skontrolujte, či je názov "British Council" napísané správne.

Na IELTS sa môžete zaregistrovať rýchlo a ľahko cez náš online registračný systém. Postupujte, prosím, podľa inštrukcií na tejto stránke.

Ak ste občanom štátu, ktorý nie je členom Európskej únie, a potrebujete víza na pobyt vo Veľkej Británii, IELTS test je tou správnou voľbou. Viac informácií nájdete na stránke IELTS for UK Visas and Immigration section.

1. PREČÍTAJTE SI INFORMÁCIE PRE KANDIDÁTOV

Stiahnite si a prečítajte Informácie pre kandidátov (v angličtine) (PDF, 1,059 kB), ktoré obsahujú dôležité informácie o formáte testu, zadaní a o výsledkoch. Upozorňujeme, že IELTS sa neodporúča kandidátom mladším ako 16 rokov. 

2. ROZHODNITE SA, KTORÝ MODUL TESTU JE TEN PRAVÝ PRE VÁS 

 IELTS má dva moduly:

IELTS Academic
IELTS General Training

Prečítajte si nášho jednoduchého sprievodcu, ktorý Vám pomôže vybrať si ten správny modul.  

3. ZISTITE SI DÁTUMY TESTU IELTS 

IELTS termíny, poplatky a miesta

Na každý termín skúšky je obmedzený počet miest. Ak si chcete zabezpečiť miesto v konkrétny deň skúšky, odporúčame Vám zaregistrovať sa dva mesiace pred týmto termínom. Miesta môžu byť dostupné aj po tomto termíne - aktuálne naplnenie jednotlivých termínov skúšky nájdete v našom online registračnom systéme

Upozornenie: Časť skúšky počúvanie, čítanie a písanie sa bude konať vo Vami vybranom termíne. Ústna skúška sa môže konať buď v ten istý deň alebo v piatok, ktorý je najbližšie k termínu skúšky (tj. deň pred alebo deň po hlavnom termíne skúšky - podľa toho či sa koná v sobotu alebo vo štvrtok). V tomto prípade Vás vopred upozorníme na iný termín ústnej časti. 

4. REGISTRUJTE SA ONLINE

Rezervujte si miesto pomocou nášho online registračného systému

Uistite sa, že ste nám poskytli všetky dokumenty uvedené v bode 5 a že viete skúšku včas uhradiť jedným zo spôsobov uvedených v bode 6. 

5. DOPLŇTE POTREBNÉ PODKLADY 

Po úspešnej online registrácii máte päť dní na doplnenie nižšie uvedených dokumentov. Môžete ich natiahnuť priamo do online registračného systému alebo nám ich môžete zaslať emailom

  • Kópiu Vášho občianskeho preukazu alebo pasu. Kandidáti z krajín EU Schengen sa môžu registrovať národným preukazom danej krajiny. Kandidati mimo Schengenu musia doložiť kópiu platného cestovného pasu. Kópie môžete natiahnuť priamo do online registračného systému (manuál nájdete na našej stránke). Ak sa registrujete s OP, okopírujte, prosím, obe jeho strany (podľa tohto vzoru). Ak nemáte kópiu po ruke, môžete tento krok preskočiť a doplniť ju neskôr - alebo nám kópiu Vášho OP/pasu pošlite a doplníme ju za Vás.
  • Kópiu Vášho podpisu (iba ak podpis nie je súčasťou kópie Vášho pasu alebo OP). 
  • Súhlas rodiča/poručníka (iba kandidáti mladší ako 18 rokov). 
  • Kontaktné údaje maximálne piatich inštitúcií, ktorým by ste radi poslali Vaše výsledky. Tieto adresy môžete doplniť najneskôr v deň pred dňom výsledkov skúšky. V prípade, že výsledky nezodpovedajú Vašim očakávaniam, môžete nás v deň výsledkov poprosiť telefonicky alebo mailom o zrušenie zaslania výsledkov týmto inštitúciám. Po dni výsledkov testu už je služba zasielania výsledkov spoplatnená (formulár "Application for the Issue of Additional TRFs/Žiadosť o zaslanie IELTS certifikátu inštitúcii (v angl.)" na stiahnutie nižšie, 12€).

6. SÚHLAS K OPUSTENIU BUDOVY PO UKONČENÍ SKÚŠKY IELTS

Pokiaľ máte menej ako 18 rokov, je nutné, aby sme od Vašich rodičov obdržali písomný súhlas, že môžete samostatne opustiť budovu po ukončení skúšky IELTS. Prosím, vyplňte Formulár pre rodičov detí mladších ako 18 rokov (ktorý nájdete nižšie v sekcií NA STIAHNUTIE) a pošlite nám jeho oskenovanú kópiu. V opačnom prípade Vaša registrácia nebude kompletná.

7. VYBERTE SI SPÔSOB ÚHRADY POPLATKU

Poplatok za test je 204 € od 1. januára 2018 a môžete ho zaplatiť jedným z nasledujúcich spôsobov:

i) Online v rámci vypĺňania tzv. online application form (akceptujeme karty Visa, Visa Electron alebo MasterCard).

ii) Osobne na recepcii British Council Bratislava (otváracie hodiny tu): 

                   kartou (okrem Dinners Club)
                   v hotovosti (iba presná suma)

iii) Bankovým prevodom

    Číslo účtu: 200 847 0006 
    Kód banky: 8130 (Citibank Slovakia a.s.)
    Variabilný symbol: uvedený v automatickom emaily po online registrácii
    IBAN: SK94 8130 0000 0020 0847 0006
    SWIFT: CITISKBA
    Popis: IELTS/Vaše meno/dátum testu 

8. DOPLŇTE SI REGISTRÁCIU

Natiahnite do online systému alebo zašlite nám mailom alebo poštou všetky dokumenty uvedené v bode 5: 

Naša adresa:

British Council
Panská 17
811 01 Bratislava
Slovensko

Tieto dokumenty (a Vaše kompletné kontaktné údaje) je potrebné dodať do piatich dní odo dňa Vašej online registrácie. V opačnom prípade, môže byť Vaša registrácia zrušená - neúplné prihlášky žiaľ nemôžeme spracovať. 

9. PO REGISTRÁCII 

Po kompletnej registrácii dostanete automatický email s Vaším prístupom do bezplatného online kurzu Road to IELTS.

Bližšie údaje o mieste konania skúšky dostanete v pozvánke emailom 7 až 10 dní pred termínom skúšky. Prosím, kontrolujte si pravidelne Vašu emailovú schránku, aby Vám neunikli nijaké dôležité správy ohľadom Vašej skúšky.

V prípade akýchkoľvek otázok kontaktujte náš IELTS tím na ielts@britishcouncil.sk

ZDRAVOTNE ZNEVÝHODNENÍ KANDIDÁTI

IELTS je férový test, ktorý ohodnotí Vašu znalosť angličtiny bez ohľadu na Váš zdravotný stav. 

Vieme Vám zabezpečiť špeciálne podmienky ak to Váš zdravotný stav vyžaduje (napr. zrakové či sluchové postihnutie, dyslexia,...). Neváhajte nás osloviť aj v prípade, že potrebujete počas testu dojčiť Vaše dieťa. 

Ak potrebujete špeciálne podmienky, kontaktujte nás, prosím, tri mesiace pred dátumom testu.  

REFUNDÁCIA

Ak chcete požiadať o vrátenie poplatku za skúšku, prečítajte si najprv naše podmienky.

Na vrátenie poplatku máte nárok ak: 

  • zrušíte Vašu registráciu aspoň päť týždňov pred termínom testu. V tomto prípade Vám vrátime 153€ platí od 1. januára 2018. 
  • zrušíte registráciu v období kratšom ako päť týždňov pred termínom testu, žiadosť o refundáciu musí byť zdôvodnená. Prosím, vyplňte a doručte nám (poštou alebo emailom) formulár Request for Refund or Test Date Transfer Form (na stiahnutie nižšie, PDF 108kB) spolu s lekárskou alebo inou správou najneskôr do piatich pracovných dní odo dňa testu.

PRESUN TERMÍNU SKÚŠKY

O zmenu termínu skúšky je možné požiadať aspoň päť týždňov pred dátumom skúšky, na ktorú ste sa registrovali, písomne vyplnením a odoslaním (poštou alebo emailom) formuláru Request for Refund or Test Date Transfer Form (na stiahnutie nižšie, PDF 108kB).

Pozri tiež