IELTS One Skill Retake, image

Čo je to IELTS One Skill Retake a ako funguje?

IELTS One Skill Retake Vám umožní dosiahnuť potrebný počet bodov zo skúšky IELTS na počítači bez toho, aby ste museli znova absolvovať všetky jej časti. Ak potrebujete lepší výsledok len z jednej časti skúšky, môžete si ju zopakovať - vyberte si a znova sa prihláste len na túto jednu časť (počúvanie, čítanie, písanie alebo ústna časť).

Výhody IELTS One Skill Retake

  • Zopakujete si len jednu časť skúšky: Ak nie ste spokojný s výsledkom pôvodného testu IELTS na počítači, One Skill Retake vám ponúka druhú šancu - dosiahnite lepší výsledok vo vybranej časti testu bez toho, aby ste si ho museli zopakovať celý. Šetrite svoj čas aj peniaze - opravte si iba tú časť skúšky, ktorú potrebujete.
  • Robíte skúšku ktorú už poznáte: IELTS One Skill Retake má rovnaký formát a harmonogram ako akýkoľvek iný test IELTS na počítači. Nemusíte sa pripravovať na úplne nový typ skúšky a úloh - robíte test, ktorý už poznáte!
  • Dostanete nový certifikát (Test Report Form - TRF): Po absolvovaní One Skill Retake dostanete nový certifikát (TRF) s jeho výsledkom. Na tomto certifikáte bude aj pôvodné hodnotenie Vašej skúšky a celkové CEFR skóre. Vaše výsledky platia dva roky odo dňa konania pôvodného testu, ktorý nájdete na Vašom certifikáte.
  • Výsledok pôvodnej skúšky sa nemení: Hodnotenie ostatných častí skúšky ostáva nezmenené. Ak nebudete spokojný s novým hodnotením, môžete použíť pôvodný výsledok skúšky.

Na IELTS One Skill Retake sa môžete prihlásiť ak

  • ste nedávno absolvovali všetky časti skúšky IELTS na počítači,
  • skúškové centrum, v ktorom ste túto skúšku absolvovali, ponúka možnosť IELTS One Skill Retake,
  • potrebujete zopakovať iba jednu zo štyroch častí pôvodného testu, termín IELTS One Skill Retake musí byť do 60 dní odo dňa konania Vašej pôvodnej skúšky,
  • ste si overili, že inštitúcia, na ktorú potrebujete poslať výsledky, skúšku IELTS One Skill Retake akceptuje.

Na IELTS One Skill Retake sa môžete prihlásiť priamo z Vášho účtu na stránke Test Taker Portal, z miesta, kde boli zverejnené výsledky Vašej pôvodnej skúšky. Pri tej časti skúšky, ktorú si chcete zopakovať, vyberte možnosť ´Zopakovať´.

Externé odkazy