Living and studying in the UK

S rôznorodosťou krajiny, vibrujúcou kultúrou a možnosťou získania nových priateľov z celého sveta, čas strávený v Spojenom kráľovstve zmení Váš život.  Zistite si, aké to je žiť a študovať v Spojenom kráľovstve a pripravte sa na neopakovateľný zážitok.

Regióny Spojeného kráľovstva

Spojené kráľovstvo sa skladá zo štyroch krajín - Anglicko, Škótsko, Wales a Severné Írsko - každá z nich má svoje vlastné odlišné kultúry a miesta na preskúmanie.

Od rušných miest po zasnežené hory, zvlnené zelené kopce na vysočine a ostrovy, Spojené kráľovstvo je krásne a nutné preskúmať. Je relatívne malé a dobré dopravné spojenie znamená, že môžete vidieť veľa, keď ste tu.

Študentský život

Veľká Británia ponúka úžasný študentský život, ktoré si môžete prispôsobiť k vlastnému vkusu. Nájdete nekonečné množstvo spôsobov, ako sa zabaviť, naučiť sa nové veci a spriateliť sa.

Na začiatku semestra univerzity organizujú "Welcome Week", často tiež nazývaný "Freshers´ Week", na privítanie nových študentov. Počas tejto doby univerzitné kluby a spoločenstvá organizujú podujatia a večierky na hľadanie nových členov. Je to skvelý spôsob, ako zistiť, čo vás zaujíma a pridať sa.

Väčšina univerzít má veľký výber klubov a spoločenstiev, takže sú tam činnosti, aby vyhovovali všetkým. Či už chcete diskutovať o politike, naučiť sa piecť, pridať sa ku kapele alebo sa ísť potápať, určite nájdete niečo, čo vás zaujme.

Rovnako ako aj stretnutia s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi a veľa zábavy, pridaním sa do klubov a spoločenstiev môže byť skvelý spôsob, ako získať skúsenosti ,ktoré si budete môcť pridať do svojho životopisu. Mnoho spoločenstiev organizuje akcie, získáva peniaze na charitu alebo robia rôzne dobrovoľnícke práce, čo sa Vám môže zísť, keď budete žiadať o prácu.

Počasie v Spojenom kráľovstve

Spojené kráľovstvo je často spájané s dažďom, ale je to preto, že počasie môže byť nepredvídateľné. Dážď neprichádza iba počas jednej sezóny - môže prísť v každom ročnom období, a v hociktorý deň. Môžete zažiť krásne slniečko, burácajúci vietor a mrholenie - to všetko v jedno popoludnie!

Ale so správnym oblečením a so správnym postojom, si môžete vychutnať Veľkú Britániu, bez ohľadu na počasie. Nie je nič lepšie ako leňošenie pri rieke na slniečku, tanec v blate na hudobnom festivale alebo vyraziť si na guľovačku.

Všetky náboženstvá sú vítané

I keď je oficiálnym náboženstvom Spojeného kráľovstva kresťanstvo, Spojené kráľovstvo je spoločnosť viacerých vierovyznani, kde iné náboženstvá sú vítané.

Vo Veľkej Británii je protizákonné, aby bol niekto diskriminovaný z dôvodu jeho rasy, národnosti alebo náboženstva. Budete rešpektovaní pre svoje vlastné presvedčenie a bude sa očakávať to isté od Vás.

Study UK: Discover You

Chcete sa dovedieť viac o živote a štúdiu v Spojenom kráľovstve? Ak áno, navšívte stránku Study UK: Discover You - oficiálna stránka British Council o štúdiu v Spojenom kráľovstve pre medzinárodných študentov.