S rôznorodosťou krajiny, vibrujúcou kultúrou a možnosťou získania nových priateľov z celého sveta, čas strávený v Spojenom kráľovstve zmení Váš život.  Zistite si, aké to je žiť a študovať v Spojenom kráľovstve a pripravte sa na neopakovateľný zážitok.

Regióny Spojeného kráľovstva

Spojené kráľovstvo sa skladá zo štyroch krajín - Anglicko, Škótsko, Wales a Severné Írsko - každá z nich má svoje vlastné odlišné kultúry a miesta na preskúmanie.

Od rušných miest po zasnežené hory, zvlnené zelené kopce na vysočine a ostrovy, Spojené kráľovstvo je krásne a nutné preskúmať. Je relatívne malé a dobré dopravné spojenie znamená, že môžete vidieť veľa, keď ste tu.

Študentský život

Veľká Británia ponúka úžasný študentský život, ktorý si môžete vychutnať podľa vašich predstáv. Ponúka vám množstvo spôsobov, ako sa zabaviť, naučiť sa nové veci a spriateliť sa.

Na začiatku semestra univerzity organizujú tzv. Welcome Week alebo Freshers´ Week na privítanie nových študentov. Počas tejto doby univerzitné kluby a spoločenstvá organizujú podujatia a večierky, aby prilákali nových členov. Je to skvelý spôsob, ako zistiť, čo vás zaujíma a pridať sa k ľuďom, ktorých zaujíma to isté..

Na väčšine univerzít pôsobí množstvo klubov a spoločenstiev, takže každý si môže nájsť to pravé pre seba. Či už chcete diskutovať o politike, naučiť sa piecť, pridať sa ku kapele alebo sa ísť potápať, určite nájdete niečo, čo vás zaujme.

Stretnutia s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi, zábava, aktivity v klube či spoločenstve - to všetko vám pomôže získať nenahraditeľné skúsenosti, ktoré môžete neskôr uviesť vo vašom životopise. Mnoho spoločenstiev organizuje akcie, získava peniaze na charitu alebo organizuje dobrovoľnícke podujatia.

Počasie v Spojenom kráľovstve

Spojené kráľovstvo je často spájané s dažďom, ale je to preto, že počasie môže byť nepredvídateľné. Dážď neprichádza iba počas jednej sezóny - môže prísť v každom ročnom období a v hociktorý deň. Môžete zažiť krásne slniečko, burácajúci vietor a mrholenie - to všetko v jedno popoludnie!

Ale so správnym oblečením a so správnym postojom, si môžete vychutnať Veľkú Britániu, bez ohľadu na počasie. Nie je nič lepšie ako leňošenie pri rieke na slniečku, tanec v blate na hudobnom festivale alebo guľovačka s priateľmi!

Všetky náboženstvá sú vítané

I keď je oficiálnym náboženstvom Spojeného kráľovstva kresťanstvo, britská spoločnosť je spoločnosťou viacerých vierovyznaní, kde sú iné náboženstvá sú vítané.

Vo Veľkej Británii je protizákonné, aby vás diskriminovali z dôvodu rasy, národnosti alebo náboženstva. Budú vás a vaše presvedčenie rešpektovať a očakávať od vás to isté.

Study UK: Discover You

Chcete sa dozvedieť viac o živote a štúdiu v Spojenom kráľovstve? Navštívte stránku Study UK: Discover You - oficiálnu stránku British Council o štúdiu v Spojenom kráľovstve pre medzinárodných študentov.