Svetová špička v oblasti vzdelávania

Každý rok príjmu vysoké školy v Spojenom kráľovstve vyše 400 000 zahraničných študentov. Nečudo - britské univerzity sa umiestňujú na vrchu svetových rebríčkov najlepších vysokých škôl a ich absolventi majú všetky predpoklady uspieť u zamestnávateľov. Vysoká škola v Spojenom kráľovstve nie je len o absolvovaní prednášok; študenti aktívne komunikujú a stretávajú sa so svojimi profesormi nielen na seminároch, ale aj na diskusiách či počas práce na praktických projektoch. Budujú si tak schopnosť kritického myslenia, kreativitu a vzájomnú dôveru.

Veľkým bonusom je aj akademická tradícia mnohých z najznámejších svetových univerzít, ktoré sú práve v Spojenom kráľovstve. Študenti tak majú prístup k špičkovému  vybaveniu nielen v oblasti výskumu. Vzdelanie vo Veľkej Británii vám v neposlednej rade otvorí dvere do sveta vďaka anglickému jazyku, ktorý si popri štúdiu zdokonalíte po všetkých stránkach.

Študentský život

Či už ste sa rozhodli pre štúdium na univerzite, postgraduálne štúdium, štúdium na internátnej škola alebo na škole ďalšieho vzdelávania, absolvujete ho v bezpečnom a multikultúrnom prostredí. Inštitúcie vo Veľkej Británii kladú dôraz na starostlivosť o študentov a široké spektrum služieb. Príjemným bonusom je široké spektrum kultúrneho vyžitia - od hudobných festivalov a futbalových zápasov, cez návštevu starobylých hradov až po rušný nočný život.

Dobrá investícia

S nákladmi nižšími než v Austrálii a USA a s kurzami, začínajúcimi od troch rokov, si môžete vychutnať študentský život s vedomím, že ste dobre investovali svoje peniaze.

Prečítajte si viac o vzdelávaní v Spojenom kráľovstve na stránke Study UK: Discover You.