Súťaž Shakespeare Shorts je šanca pre Vás. Predveďte svoj filmový talent svetu a prispejte k celosvetovej pocte Shakespeara!

Rok 2016 je 400. výročie smrti William Shakespeara a my žiadame po celom svete, aby sme oslávili svoje trvalé dedičstvo tým, že ho privedieme späť do života prostredníctvom filmu. Použite Shakespeara ako východiskový bod - to môže byť čokoľvek od celej jeho hry alebo sonetu, po Vašu obľúbenú postavu alebo tému - chceme, aby ste vytvorili krátky film a potom požiadame svet, aby ho ohodnotil.

Vaše video môže byť čokoľvek kratšie ako 5 minút, a akokoľvek inšpirované Shakespearom, ale nesmie zahrŕňať obsah iba pre dospelých, takže to môže byť čokoľvek.  

Nie ste si istý ako sa robí film, ale ste ochotný to skúsiť? British Council Film tu pripravil niektoré užitočné voľne použiteľné programy, aplikácie, ktoré Vám pomôžu vytvoriť si svoj film.

Každý mesiac najlepšie hodnotený príspevok bude označený ako ˇvideo mesiacaˇ. Na konci roka, budú všetci mesačný výhercovia mať možnosť vyhrať super cenu a byť korunovaný ako ˇvideo rokaˇ a vyhrať tak cenu hodnú samotného Shakespeara.

Ak Váš film nie je v anglickom jazyku, prosím pripojte anglické titulky.