Prioritou British Council je zdravie a bezpečnosť našich zákazníkov, zamestnancov a ostatných ľudí, s ktorými spolupracujeme.

Z tohto dôvodu sme pristúpili k obmedzeniu alebo zmene niektorých našich služieb na Slovensku. Odpovede na najčastejšie otázky súvisiace s prerušením alebo zmenou našich aktivít nájdete nižšie. 

1. Prosíme, nenavštevujte naše prezenčné hodiny angličtiny/výučbové centrum, ak:

  • ste v súčasnosti v domácej karanténe alebo 
  • ste boli v priebehu posledných 14 dní v kontakte s akoukoľvek osobou, u ktorej je podozrenie na nákazu koronavírusom alebo 
  • máte nádchu, teplotu, problémy s dýchaním alebo akékoľvek iné príznaky podobné chrípke

2. Ak prihlásim seba alebo svoje dieťa na prezenčný kurz, čo sa stane, ak nebude možné kvôli Covid-19 situácii odučiť celý kurz prezenčne?

Ak budeme nútení zatvoriť naše výučbové centrum v súlade s vládnym nariadením, garantujeme, že lekcie anglického jazyka budú pokračovať online. Lekcie budú mať rovnaký počet hodín ako prezenčné kurzy.

Čerpáme zo skúseností našej širokej siete výučbových centier po celom svete, aby sme Vám poskytli virtuálne kurzy, ktoré sa nám už v praxi osvedčili.

Virtuálne lekcie pre dospelých su ako akékoľvek prezenčné lekcie v British Council. Budete si precvičovať konverzáciu aj písanie s Vašim učiteľom a spolužiakmi v reálnom čase a zároveň pracovať v pároch a v skupinách. Samozrejme, ako pri každej inej lekcii, si budete precvičovať počúvanie a čítanie a naučíte sa veľa nových slov a výrazov. Rozdiel je iba v tom, že lekcie budú realizované cez ZOOM – užívateľsky prístupný konferenčný software.

Virtuálne lekcie pre deti a mládež sú prispôsobené tak, aby pokryli tie isté jazyková zručnosti a umožnili rovnaký pokrok ako klasické prezenčné lekcie. Virtuálne triedy zahŕňajú lekcie s učiteľom a aktivity pre samoštúdium, ktoré budú realizované pred a po každej lekcii. Zaväzujeme sa k tomu, aby sme zaistili, že deti budú študovať v bezpečnom prostredí. Naša platforma zahŕňa viacero funkcií, ktoré sú navrhnuté tak, aby deti mohli byť online v bezpečí.

Každému študentovi či rodičovi bude zaslaný individuálny email s ďalšími informáciami ohľadom virtuálnej triedy, vrátane prvého termínu lekcie a prihlasovacích údajov na platformu.